הפיכה משטרית

אנו רואים ברפורמה המשפטית המקודמת בחודשים אלה על ידי ממשלת ישראל הפיכה משטרית ואיום ממשי על סדר החיים במדינת ישראל בכל ההיבטים ובפרט בהקשר שחיתות שלטונית, חלוקת משאבים והפיכת ישראל למדינה שמרנית דתית בעתיד.

החל מהשבוע הראשון, חברי סיעת הירוקים כחול-לבן לקחו חלק פעיל בהפגנות ובמחאת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה ובטכניון.

ההצטרפות לשורות המחאה עולה בקנה אחד עם פעילות הירוקים ואביהו האן לאורך השנים וזו כוללת את מימוש חזון העיר חיפה כמטרופולין הצפון, מעוז ליברלי עם מקום לכל גווני החברה, אקדמיה תוססת ואוויר נקי. החלשת הרשות השופטת היא איום ממשי על עתיד המפרץ ובריאות הציבור,

כידוע, המאבק על זיהום האויר של חיפה נמצא בראש סדר העדיפויות של הסיעה ובהובלתו של אביהו האן קודמה החלטת הממשלה 1231 לפינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה.

בהיעדר עצמאותה של הרשות השופטת, בריאות הציבור ושלומו נתונים לשרירות ליבם של נבחרי הציבור ללא עין מפקחת ויכולת להטיל דופי על החלטתם.

בהיבט החברתי, העיר חיפה (כמו המדינה כולה), זקוקה למנהיגות מגוונת, ערכית, נקיית כפיים ונחושה לפעול למען כולם.

אנו מאמינים כי העיר חיפה היא מודל נדיר בארץ ובעולם המדגים חברתית, כלכלית וגיאוגרפית כי דתות, אמונות, מגזרים ובעלי נטיות מיניות שונות יכולים לבנות יחד קהילות ייחודיות, מלוכדות ובעלות איתנות.

שילוב תרבויות, שפות והשקפות עולם לצורך חיים מלאים במשותף הם הכרח בימים אלה ומהווים את תחילת ההבראה של החברה בישראל. יש לשמר זאת בעיר, להדגיש את המאחד ולהוות מודל לכל עיר בישראל.

בהיבט התקציבי-מנהלי, רפורמה משפטית כמו זו המוצעת למעשה יכולה להפעיל בכל עת מנגנון חלוקת משאבים שהופך ערים גדולות ובעלות שירותים לאומיים חיוניים (אקדמיה, נמל, מפעלים) לעיר דלה וענייה על ידי חקיקה כדוגמת 'חוק הארנונה'.

למעשה, מדובר במס עקיף אותו משלם התושב דרך תשלומי הארנונה. אנו מתחייבים לפעול בכל כוחנו במסגרת החוק, בשיתוף ערי בריתנו לסיכול חוק הארנונה ומימושו.

נבטיח חינוך הומניסטי, ליברלי ופלורליסטי, ברוח ערכי מגילת העצמאות, הנאורות וההשכלה המודרנית. לא תהיה הדתה בתכני הלימוד, ולא כפייה של תכנים שיש בהם גזענות, אפליה, או העדפה של בני דת אחת על חברתה. הדרך למימוש מטרה זו היא הידוק הקשר הסימביוטי בין עירייה למערכת החינוך והאקדמיה הפועלות בה.

אביהו האן ואנו, חברי סיעת הירוקים כחול לבן, נחושים לפעול למימוש החזון לעיל, זה בנפשנו!

תפריט נגישות