חרבות ברזל

עם פרוץ המלחמה, קבוצת הירוקים כחול-לבן, התגייסה למאמץ המלחמתי, כל אחד בדרכו שלו, עם הקהילה שלו, היחידה הצבאית שלו ועל פי כישוריו וחייו המקצועיים.

כמו כל עם ישראל, גם אצלנו בני הזוג, הבנים והבנות התגייסו לשירות מילואים.

חבר הרשימה למועצת העיר, עידו בירן, עדיין משרת במילואים כבר מעל ל-4 חודשים, החל מפרוץ המלחמה באוגדה 36 בדרום ובתוך רצועת עזה.

חברי הסיעה שנותרו בעורף סייעו בעריכת ימי הולדת, שמחות וחתונות מרגשות למפונים, וגם עריכת חתונות אזרחיות לחיילים שחזרו מהחזית על ידי עו"ד מרינה ברנובסקיה,

 

  • מיגון העיר –  הובלנו קיום ועדה לאישור בניית ממ"דים בזמן המלחמה וכן את פתיחת הכרמלית כמרחב בטוח לשעת חירום, דאגנו לניקיון וסידור מקלטים.

 

  • סיוע לחיילים וחקלאים – שינוע ציוד לחיילים בגבולות, אריזת חבילות, בישול בכמויות על ידי כל חברי הסיעה לחיילים, התנדבות בקטיף בצפון ובדרום, בישול לנשות מילואים, שמרטפות על ילדי מילואים.

 

  • קהילת שלומי ובצת הנמצאות בחיפה אומצו על ידי מוטי בילצבלאו, איש קריית חיים.
    בהירתמות מיידית, ובעזרת חמ"ל בקרית שמואל בהובלתו של משה וייס, מוטי ארגן מספר משלוחים שכללו בין היתר חיתולים , מטרנה, סבונים משחות שניים חומרי ניקוי ועוד. כמו כן מוטי דאג שלילדיי המפונים מהיישוב בצת לא ייחסר דבר וסייע בהבאת ספרים, חוברות ציור ועוד בעזרתו חבר הסיעה, דר רז, שמנהל חמ"ל גדול בחיפה.

זוגות שהחליטו להתמסד מאז ה-7 באוקטובר ולהתחתן דרך הרבנות, זכאים לחתונה צה"לית בבסיסים, אליהם מגיע רב צבאי, אבל מי שאינו יכול להתחתן דרך הרבנות ולא יכול לצאת מהארץ בעקבות הצו 8 ועדיין רוצה להתחתן נשאר למעשה קירח משני הכיוונים.

לחלל הזה נכנסה מרינה עו"ד ברונבוסקיה שחיתנה בהתנדבות עשרות זוגות שהבעל במילואים.

מרינה מספרת: "אם יש משהו ששום דבר לא יכול לעצור – זאת האהבה, משהו במלחמה אפילו גורם ליותר זוגות לרצות להתמסד ואני מאוד שמחה שנפלה בחלקי הזכות לחתן חיילי מילואים בהתנדבות.

אחרי ה-7 באוקטובר, גם אני עם סיעת הירוקים וכל עם ישראל, נרתמתי להרבה משימות: בישול לחיילים, טיפול בחיות מחמד של מפונים, ניקיון מקלטים ציבוריים ועוד. אבל שום דבר לא מרגש כמו חתונה, גם אם החייל מגיע ישר מהצבא על חאקי והחתונות יותר מצומצמות הן מאוד מרגשות".

אביהו האן, יו"ר סיעת הירוקים ומועמד לראשות העיר חיפה וחברי המועצה דאגו לשמח גם הם את החתן והכלה.

לינוי נגר-שאול, אמא לאורי בן שנה וחצי התמודדה בתקופה זו עם גיוסו של איתמר בעלה למילואים ממושכים של למעלה מארבעה חודשים כלוחם באחת מיחידות הקומנדו בצה"ל.

לינוי מספרת "החיים לצד משרת מילואים מוכרים לי מהעשור האחרון, הצבא תמיד היה חלק מחיי, כולל שירות מילואים עד לחודש החמישי להריוני. אירועי המלחמה הנוכחית הציבו אתגר אחר והוא הלחימה בעורף, הצורך לתפקד לצד דאגה מתמשכת וחוסר שינה לצד חיים מלאים של גידול ילד ועבודה."

קטיף קיווי בקיבוץ ברעם

 

תפריט נגישות